رمزنت - شبکه تعاملی گسترش علم و فناوری رمز

تاریخ انتشار:17 بهمن 1397 ساعت 12:58نمایش تمامی نسخه‌ها

قوانین

به نظرات دیگران احترام بگذارید.

 • در صورتی که با نظری مخالف بودید، مخالفت خود را در عین رعایت احترام دیگران بیان کنید.
 •  هرگز مساله را شخصی نکرده و به دیگران (به خصوص با ذکر نام فرد) توهین نکنید.

 روی موضوع تمرکز کنید.

 • از گذاشتن پست و مطلب نامرتبط با موضوع اجتناب کنید.

به بحث‌های نامناسب ورود نکنید، به مشکلات دامن نزنید و بهانه به دست اشخاص فرصت‌طلب ندهید.

 • در صورت مشاهده مطالب غیرمجاز و نامناسب، با استفاده از ابزار گزارش تخلف، موضوع را به مدیریت سامانه اطلاع دهید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به آن رسیدگی شود.
 • در صورتی که با کاربران متخلف و مطالب غیرمجاز و نامناسب مواجه شدید، به جای برخورد شخصی با آنان، از طریق اطلاع به مدیریت اقدام نمایید.

این شبکه، یک فضای تخصصی است و هرگونه بحث سیاسی و توهین به مذاهب در آن ممنوع است.

 

ارسال و اشتراک هرگونه مطلب و محتوا، به صورتی که به اقوام، نژادها، ادیان الهی و ملت‌ها توهین شود، اکیداً ممنوع است.

در صورتی که مايل به ارسال مطلبی از يک منبع می باشید، حتماً نام آن را ذکر نماييد. در صورتی که مطلب يا موضوع مذکور نوشته شده توسط شخص خاصی بود، حتماً نام وی را ذکر نماييد.

به حریم خصوصی دیگران احترام بگذارید.

 • از انتشار اطلاعات شخصی دیگران مانند آدرس محل سکونت، شماره تلفن، پست الکترونیک و ... خودداری نمائید.

هرگونه تبلیغ بدون هماهنگی ممنوع است.

 • نشر هرگونه محتوای تبلیغاتی بدون هماهنگی ممنوع بوده و با فرد خاطی برخورد خواهد شد.

مدیریت سامانه در صورت لزوم می تواند پست های ارسالی شما را ویرایش و یا حذف کند. همچنین مطالب ارسالی شما را بازنشر دهد، حساب کاربری شما را مسدود کند.

 

کلیه کاربرانی که به هرشکل از خدمات این سامانه بهره‌بردای می‌نمایند، متعهد می‌شوند که به تمامی قوانین و ضوابط اجرایی مرتبط با حوزه فضای مجازی که توسط نهادهای ذی‌صلاح جمهوری اسلامی ایران به تصویب رسیده است، پای‌بندی داشته و در صورتی تخطی از قوانین مذکور، در برابر دستگاه‌های نظارتی پاسخ‌گو باشند. برخی از مهم‌ترین قوانین که ناظر بر پایگاه‌های اینترنتی و کسب‌وکارهای الکترونیکی هستند، به شرح زیر است: 
1. قانون جرائم رایانه‌ای
2. قانون تجارت الکترونیکی 
3. قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای 
4. آیین‌نامه جمع‌آوری و استنادپذیری ادله الکترونیکی
5. فهرست مصاديق محتوای مجرمانه

جزئیات شرایط استفاده از خدمات

نام کاربری و اطلاعات شخصی  با آنکه کاربر در انتخاب نام کاربری آزاد است، لطفاً برای نام کاربری خود از مضامین زشت و ناپسند خودداری کنید.  در صورتیکه شما از نام کاربری استفاده کنید که مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. مدیریت سامانه حق دارد بدون آن که به شما هشدار و یا پیغامی داده شود، نام کاربری شما را تغییر داده، کلیه پستهای ارسالی شما را پاک کرده و همچنین حساب کاربری شما را مسدود و یا حذف کند. هرگز خود را به جای شخص دیگری معرفی نکنید. هنگامی که مطلبی را نشر می دهید، نام کاربری شما تنها اطلاعاتی از شما است که نمایش داده می شود.

موضوعات مورد بحث انجمن

 • مطالبی که ارسال می کنید، با موضوع مورد بحث مرتبط باشد. 
 • هیچگونه رایانامه ای در پاسخ به سوالات مطرح شده درباره یک موضوع در انجمن، ارسال نخواهد شد و کلیه پاسخ ها در همان انجمن گذاشته می شود تا کلیه کاربران بتوانند از مطالب استفاده کنند.

حق انتشار

 • انتشار هرگونه محتوایی که حق دسترسی آن محفوظ می باشد، غیرقانونی است. در صورت هماهنگی با صاحب یا نویسنده محتوا و ذکر دقیق منبع، نشر آن مشکلی ندارد. 
 • در صورت انتشار یک محتوا، لینک آدرسی به منبع اصلی محتوای به اشتراک گذاشته شده بگذارید.

فعالیت های دزدی و غیرقانونی

 • فضای انجمن، محلی برای مطرح کردن ایده ها و نظرات سازنده است. هرگونه فعالیت های غیر اخلاقی، خرابکارانه و به طور کلی انتشار محتوایی که مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و مصادیق محتوای مجرمانه باشد، ممنوع است.

مقررات عمومی رفتاری

 • کاربر حق انتشار هیچگونه محتوای افترا آمیز، توهین آمیز، زشت و ناپسند، جنسی، سوء استفاده، اذیت و آزار، تهدید شامل ویروس ها و یا نرم افزارهای مخرب، تجاوز به حریم خصوصی دیگران، نقض هرگونه کپی رایت، علامت تجاری، ثبت اختراع، اسرار تجاری یا هر حق حریم خصوصی و یا تبلیغاتی را ندارد.

مسدودکردن کاربر

 • در صورتیکه کاربری شرایط و قوانین اشاره شده در بالا را نقض کند، مدیریت سامانه حق حذف محتوای ایجاد شده توسط کاربر، مسدودسازی حساب کاربری و یا حذف آن را دارد.

 مدیریت محتوای کاربری

 • هر کاربر مسئول محتوایی است که منتشر می کند.
 • مدیریت سامانه اگرچه به محتوای کاربران دسترسی دارد اما تعهدی برای اصلاح خطاها و یا اشتباهات انجام شده در مطالبی که کاربران منتشر می کنند ندارد. 
 • مدیریت سامانه می تواند در صورت بررسی و تائید تخلف های گزارش شده، بدون ارسال هیچگونه پیغام و هشداری به کاربر، حق دسترسی به محتوای ارسالی توسط کاربر را مسدودسازد،آن را حذف کند و یا به طور کلی حساب کاربر را مسدود سازد.